Social icons

2018/12/31

2018 RECAP


2018 aasta on minu jaoks olnud üks täielik Ameerika mäed. On juhtunud väga palju toredaid ja röömsaid asju, kuid samas on olnud ka väga kurbi hetki. Aga alustame algusest ja võtame selle aasta tipphetked kenasti kokku.

Aasta esimesed kuud olid väga rasked ja igapäevaselt kandsin kui rõõmsa tüdruku maski, et keegi midagi aru ei saaks. Käisin nagu ikka tööl, trennis, veetsin palju aega sõpradega ning uue kodu asju ajades, kuid tegelikkuses oli meil peres väga raske periood, mille tagajärjel kaotasin kevadel oma isa ... See raputas meie perekonda ikka korralikult. Mulle endale tundub, et pärast seda olememe me rohkem kokkuhoidev kui kunagi varem. Sellel ajal olime kõik üksteisele toeks ja toibusime nii hästi kui sellises olukorras üldse on võimalik. Ka neid ridu siia kirja pannes voolab mu põsel pisar.. Aga mälestused on need, mis jäävad ja rohkem ma sellel teemal peatuda ei tahakski :)

Jätkame vähe rõõmsamatel teemadel. Aasta alguses saime kindlustunde, et me siiski saame kodu osta ning juba 1.augustil kolisime oma Mustamäe kodust välja Peetrisse. Oh seda õnnetunnet! Uus kodu oli täiesti tühi, aga see oli siiski meie päris esimene kodu :) Esimesed paar kuud elasime ilma köögita (see saabus alles novembris) ja magasime madratsi peal. Võite juba aimata, et mingil hetkel oli väljas söömistest ja kaasa ostetud toidust üsna kopp ees. Üks esimesi ostusid uue kodu jaoks oli vannituppa peegel, sest see oli lausa hädavajalik! Jah, pesumasin tuli ka üsna kärmelt. Ja kardinad! Ülejäänud sisustuse ostsime (ja siiamaani veel osatme!) jooksvalt. Näiteks diivani Aatriumist (seda ootasime ka umbes 1 kuu), voodi Gigant'ist (ooteaeg u 3 nädalat), TV-aluse kapi RUG'ist ja teleka laua Home4You'st. Köögi laua ja toolid saime soolaleivakingiks. Sügise alguses tegime ka ühe tripi Läti IKEA'sse, et sealt kodu jaoks igasugu asju osta. Sealt poest leiab ikka tõesti kõike! Kuna meie kodu läbivateks värvideks on hall ja roosa, siis ostsin sealt nt samades toonides kööginõud. 
Praeguseks oleme oma pesas elanud juba pool aastat, aga meil pole siiamaani veel mitte ühtegi lampi laes ning garderoobid on ka veel tellimata. Kolmas tuba on samuti pigem panipaik kui eluruum :) Ühesõnaga, teha on veel palju, kuid iga asi maksab ja seetõttu  teeme asju omas tempos. Muidugi meie kass Sass oli ka parajas stressis esimesed paar nädalat uude koju kolides, sest kodu oli nii tühi ja ta oli vist segaduses, et mis nüüd saama hakkab. Karjus ikka päris koledasti öösiti. Õnneks nüüdseks on ta siinse eluga ära harjunud ja naudib maast laeni akendest välja vahtimist ja lindude jälgimist :) Paar korda on ta ka terrassil käinud.


Nagu ma mainisin, käisin ma endiselt ka trennis edasi. Ratsutama jõudsin ma tavaliselt 2-3 korda nädalas ja suvel sai ka paaril koolisõidu võistlusel käidud (kus õnnestus mõni esikoht napsata). Lisaks ratsutamisele otsustasin ka aeg-ajalt jõu-või rühmatrenni teha, et hoida keha rohkem toonuses ja et selg ei valutaks.


Sellel aastal me ühtegi välismaa reisi ette ei võtnud, sest kogu meie vaba aeg ja säästud läksid uue kodu peale. Aga nüüd me juba tunneme, et oleks ühte korralikku puhkust päikese all vaja ja vaikselt vaatame, kuhu järgmisena minna võiks. Aga lisaks sellele, et hullult reisida tahaks, on minul varsti ka uut autot vaja, sest praegune tahab juba liiga tihti remonti. Eks paistab, mis saab :)

Blogimine arenes ka pigem positiivses suunas edasi, kuid kuna blogiaasta kohta ma juba tegin kokkuvõtte, siis seda saate huvi korral üle vaadata SIIT.

Aga ma väga pikaks seda postitust ei ajaksi. Pigem soovin teile kõigile, kes te endiselt siia lugema satute, imeilusat aastavahetust ja kõiki kordaminekuid uuel aastal! Et 2019 kujuneks just selliseks nagu te soovite :)

Postita kommentaar