Social icons

2018/10/09

ELEKTRIHAMBAHARI - TASUB VÕI EI?

Hei! Katsetasin kuu aega valget värvi Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 nutikal tehnoloogial põhinevat elektrilist hambaharja ning nüüd on õige aeg selle hindamiseks. See ei ole kohe kindlasti mitte esimene elektriline hambahari, mida ma oma elus kasutanud olen. Esimene elektriline hambahari oli mul kusagil noorukiea alguses, aga selle brändi ma kahjuks enam ei mäleta. Eelmine aasta ostsin ma omale kasutatuna Philips Sonicare HealthyWhite Pink roosa hambaraharja (ärge nüüd ära ka ehmatage, ostsin ainult hambaharja käepideme kasutatuna, mitte harjad). Selle juurde soetasin DiamonClean otsikud. Lisaks minule kasutab mul ka mees elektrilist hambarharja, nimelt musta värvi Philips Sonicare DiamondClean'i. Aga mis vahe siis nendel erinevatel hambaharjadel on? Loe edasi!Euronicsi kodulehel on hea võimalus erinevaid hambaharju omavahel võrrelda. Ehk siis lisasingi võrdlusesse kõik eelpool mainitud Philipsi hambaharjad ja sain nende erinevused teada. Kõike omadusi ei hakka siia üles kirjutama, et kes põhjalikumalt soovib uurida ja lugeda, piiluge siia

Ütlen ausalt, et ega need elektrilised hambaharjad just kõige odavamad ei ole, kuid suuhügieen on jällegi midagi, mille arvelt väga mõõndusi teha ei tohiks. Mul on õnneks hästi läinud, sest üleüldiselt mul hammastega suuri probleeme ei ole olnud. Jah, ülikooli algusaastatel olid mul küll breketid, sest mu hambad olid veidi puseriti, kuid suuri auke vm mul olnud ei ole. Pigem maadlen hambakiviga. Elektrihambaharja eelis tavalise hambaharja ees on see, et hammaste puhastamine on palju lihtsam ja tõhusam. Philips Sonicare ProtectiveClean 6100 hambahari teeb 62000 liigutust minutis ja sellel saab valida 3 erineva režiimi ja tugevuse vahel:

CLEAN- põhjalik hammaste puhastus, kestus: 2 minutit
WHITE- kui soovid eriti valgeid hambaid (pinnaplekkide eemaldus), kestus: 2min 30 sec
GUM CARE - igemete hooldus, kestus: 3 min


Kõige uuenduslikum minu jaoks on see, et hambahari annab BrushSync tehnoloogia abil märku, millal harjapead vahetama peaks ja lisaks on hari niivõrd nutikas, et annab märku ka siis kui liiga tugevasti harjata (käepide hakkab vibreerima). QuadPacer (harja vibreerimise vahel on väike paus) teavitab kui on aeg hambaid pestes suus piirkonda vahetada, et kogu suu saaks täpselt sama palju tähelepanu ja hoolt. Kui peres on kahepeale see sama Philipsi elektriline hambahari ja mitu harjapead, siis harjapead vahetades lülitub käepidemel sisse just see režiim, mis antud harjapead kasutades on tavaliselt sees olnud. Ehk ei pea iga kord harjapead vahetades ka kohe oma režiimi otsima hakkama vaid hambahari teeb seda juba sinu eest. 

Võrreldes mu isikliku hambaharjaga, peab antud ProtectiveClean 6100 aku palju paremini vastu (ja tal on rohkem režiime!). Selle nelja nädala jooksul, mis ma harja katsetasin, laadisin hambaharja kokku ainult 3 korda ! Harja kaasas kandmiseks kasutasin spetsiaalset hambaharja vutlarit, kuhu mahub lisaks käepidemele ka 2 harjapead. Oma praeguse hambaharja vahetaksin hea meelega uuema ja parema versiooni vastu, kuid see võiks siiski roosa olla (hihi). Harja hind on u 170€. 


Kes soovib vähe luksuslikumat mudelit, siis soovitan DiamondClean mudelit vaadata, sest sellel on kaasas klaas, kus sees saab harja laadida ning lisaks on selle kaasaskantav vutlar paremast materjalist ja ka läbi selle saab hambaharja laadida.  Puhastusrežiime on sellel 5. Mida kallimal mudelil aga pole, on BrushSync tehnoloogia.

Postita kommentaar