Social icons

2018/05/06

TRAVELLING: PHILIPPINES


Oeh, kõigepealt vabandust, et see reisipostitus alles nii hilja tuleb, kuid selle kokku vorpimine on üks pikk ja mahukas töö ning ma kuidagi ei suutnud maha istuda ja seda kirjutada. Ja nii tore oli, et paljud teist uurisid, et kas postitus ikka tuleb ja millal :) Aga, siin see nüüd on ning ma väga loodan, et antud postitus on abiks kellegile, kes ise plaanib Filipiinidele minekut või kui veel ei plaani, siis ehk hakkab selle peale mõtlema. Head lugemist!

Minu reisi aeg: 9.11.2017-25.11.2017

Transport:
  • Tallinn-Moskva - Hong Kong-Manila - Moskva-Tallinn: Aeroflot (minnes kokku 23,5h, tulles 19h +1,5h ehk üks hilinenud lend tagasitulles)
  • Manila - El Nido: Cebu Pacific (1,15h)
  • El Nido - Puerto Princesa: bussisõit (5h)
  • Puerto Princesa - Cebu: Cebu Pacific (1,15h)
  • Cebu - Bohol: praam (u 2h)
  • Bohol - Manila: Cathay Pacific (u 1h)
Kohalikud siselennud olid üsna odavad. nt. Puerta Princesa - Cebule lend maksis kahepeale u 45€, Manila-El Nido oli kahepeale kokku u 220€.

Reisil olime kuuekesti: mina ja Lennu reisisime Eestist kahekesti ning meie ülejäänud sõbrad tulid Austraaliast. Manilas saime kõik kokku ja asusime trippima :)


MANILA
Reisi aguses ja lõpus veetsime mitu ööd Manilas (erinevates hotellides). Reisi alguses ööbisime  uhkes Milano Residence's kokku 4 ööd. Korter asus meil hiigelkõrge maja 43.korrusel ja me rentisime selle Airbnb kaudu. Ööbimiskoht asus Makati linnaosas, kesklinnast kuskil 15-20 minuti kaugusel (olenevalt liiklusest muidugi) ja kohe meie maja kõrval oli Trumpi hotell, kus Trump ja Putin ja veel mõned tähtsad ninad samal ajal ööbisid. Uhke. Manila on ikka hiigelsuur linn  ja sealne kliima üpris niiske, aga vähemalt soe (alla 26 kraadi terve reisi jooksul ei olnudki). Linnas elab u 1,7 miljonit elanikku. Me käisime seal shoppamas, klubis, bazaaridel, ööturul ja niisama linna avastamas. Meie kortermajas oli 4. korrusel saunade ja basseiniga ühiskasutatav ala, kus me ka ühe õhtu veetsime.  7 Eleven oli parim pood, kus enda varusid sai täiendamas käidud, haha. Hinnad olid üldjuhul võrreldes Eestiga ikka odavad (1 eur = 64 peesot).
Kui me Boholilt lahkusime, siis ühe öö enne pikka tagasilendu veetsime uuesti Manilas, seekord 101 Manila hotellis, mis oli u 5 minuti kaugusel suurest kaubanduskeskusest ja u 10 min kaugusel lennujaamast. Selle hotelli võtsime booking.com kaudu. Kuna meil oli reisi lõpuks kohalikku raha järgi, siis enamus suveniiridest ja snäkkidest sai just Manila kaubanduskeskusest (SM Mall of Asia) ostetud. Kaubamaja oli meile juba tuttav, sest esimest korda Manilas olles me juba käisime seal shoppamas ehk siis teadsime nüüd täpselt, kust mida osta soovime. Ma näiteks ostsin omale Forever 21'st jõulukampsuni :DPALAWAN: EL NIDO, PUERTA PRINCESA
Teine reisisihtpunkt oli Palawani saarel asuv El Nido linnake, kus me veetsime u nädala. Tegemist on üsna autentse pisikese linnaga, kus sa näed päris filipiinide elu. Sinna lendasime väikese kohaliku lennukiga, kus isegi kohvrit ei saanud kabiini kaasa võtta (kuigi meie kohvrid olid käsipagasi mõõtmetes). Lennujaam on eriti tilluke ja kohapealne transport oli mootorratas, millele kabiin ümber ehitaud. Nad ise nimetasid neid kolmerattalisteks ehk inglise keeles tricycle. Neid oli seal igasugu tuuninguga, üks uhkem kui teine. El Nidos elasime me Angel Nido Resort'is. Tegemist oli bungalo tüüpi majakestega, mis asusid kohe mere ääres. Hommikust söime alati vaatega merele ja see vaatepilt oli ikka ilus. Hommikusöögid olid meil ka hinna sees. Ahjaa, tüdrukutega käisime ka päris mitu korda kõrval asuvas resort'is bassu ääres peesitamas/ ujumas ning isegi maniküüris ja pediküüris :) Väike side story ka. Nägin seal nende kohalikku ämblikut - nende koduämblik on meie mõistes taratnel, lihtsalt ilma karvadeta. ULME SUUR! ja see oli meil üks õhtu toas !Õnneks majahoidja aitas eluka välja peksta, kuid too öö rahulikult küll magada ei saanud. Gekosid ja koeri on seal muidugi igalpool, aga selliseid muid hirmsaid elukaid rohkem ei näinud.
Kohapeal liiklesime alguses nende kolmerattalistega (tellisime need omale järgi alati) ja hiljem rentisime juba rollerid, sest nii oli lihtsam ja ka odavam. Käisime mitu korda Las Cabanas Beach rannas peesitamas, avastasime lähedal asuvaid külakesi ja teisi randu, muidugi kohalikus baaris, Makulay Beach Bar, kus me omanikele üsna tuttavateks saime (nende Instagramist leiate ka meie seltskonnast pildi :)). Samal ajal oli ühel meie reisisellil ka sünnipäev (tsau, Triin) ning selleks puhuks tegime suure Island Hopping tuuri (rentisime terveks päevaks laeva ja külastasime mitut erinevat saart, käisime kaljude vahel supilaudadega sõitmas, snorgeldama jne). Eriti vägevad olid Big Lagoon ja Small Lagoon, kus vesi oli kristallselge ja seal sai rahulikult supiga vee peal vedelda ja vaadet nautida. Meie paadike oli ka üliäge, hea muusika ja söögiga. Kelle on huvi, siis saate vaadata El Krakeni facebook'i lehte, kus jällegi ka meie seltskonnast terve hunnik pilte üleval ;) Sama päeva õhtul käisime ka vähe uhkemas restoanis sünnipäeva edasi tähistamas. Sünnipäevale sõit oli ka lahe, sest me istusime naistega moottorratta kõrval asuvas iseehitatud külgkärus, kinni hoidsime ainult sellest samast kärust, kiivreid jm turvavarustust ei olnud. Me naersime terve aja, sest istusime  oma kleidikestega kärus, kus samal päeval varem oli sigu veetud. Väga glamuurne :D
Kõige hullem ettevõtmine oli 5h bussisõit El Nido'st Puerto Princesasse. Seal ei ole 100km otseteed vaid kõik käänuline ja mägine. Umbes pool bussisõidust oli mu ülipaha olla, sest buss nii hullult raputas. Teised magasid ja mina võitlesin oma halva enesetundega. Lõpuks oli juba okei ja jõudsime kenasti Puerta Princesa lennujaama, et sealt edasi Cebule lennata.PALAGAO: CEBU, BOHOL
Cebult läksime me tegelikult kohe edasi Boholi, sest Cebu on lihtsalt linnake, seal midagi otseselt teha ei ole. Boholile sõitsime praamiga ja seal veetsime samuti u nädala. Antud saar tundus juba esimesel läbisõidul palju ilusam ja  siin oli meil vähe kallim ja vägevam hotell võetud. Hotelli kohta näete rohkem pilte ja infot SIIN. Tegemist oli sukeldujate hotelliga, kus meil oli oma bassein (ja me veetsime seal palju palju aega). Mõnel päeval me hotellist välja ei läinudki, sest kõik eluks vajalik oli kohapeal olemas. Kui aga tahtsime kuskile minna, siis rentisime rollerid ja käisime saart avastamas ja kohalikes randades ujumas. Ühel päeval rentisime mikrobussi ja läksime vähe kaugemaid punkte avastama. Käisime zip line'i tegemas ja  liblikafarmis (kus olid ka alligaatorid, maod ja ahvid). Külastasime miniahvide  ehk tarsier'ite loomaparki ja käisime Chocolate Mountains'e vaatamas. Boholis käisime samuti restoranides ja kohalikel tänavatel jalutamas pea iga õhtu. Proovisime nende kohalikku magustoitu halo halo (seal on sees jäätis, jellyd, puuviljad). Proovisime ka kohaliku kogu keha massaaži ära - oli mõnus, aga veidi ebahügieeniline. Nt tahtis massöör, et ma lesiksin samal rätikul, kus eelnev klient oli tund aega juba higistanud. Mulle see ei sobinud ja selle asemel, et nad ise mulle uue rätiku tooksid, kasutasin olemasolevat kleiti rätikuna. Viimasel hommikul käisime merel delfiine vaatamas, kuid kuna see oli tüüpiline turistikas nagu ikka, siis ega kui 40 paati koraga merel on, nad väga lähedale ei tulnud. Nali ka, meie paat sõitis ühele lähedal olevale paadile lihtsalt otsa :D Ja siis mõlemad kaptenid lihtsalt vahtisid alguses üksteisele otsa, et mis nüüd siis tegema peab enne kui keegi laeva parandama hakkas. Meie paadike õnneks jäi terveks, aga teistel tuli mingi nöör lahti. 


Toitude kohta ütleks, et me söime ülipalju igasugu krevette ja nuudelid ja muid mereande. Krevetid olid lemmikuid ja neid tellisime igal võimalusel. Puuviljadest olid mu lemmikud mangod ja banaanid. Ma pole kunagi varem nii häid puuvilju söönud kui seal.
Kindlasti soovitan kohe reisi alguses osta kohalik kõnekaart (koos netiga), et saaksid vajadusel google maps'i kasutada või head content'i kohe nt Instagram'i laadida. Mul mees kasutas Globali kaarti, mille ta kohe Manila lennujaamast ostis ning mul oli mingi muu netikaart (pole hetkel nimi meeles). Global aga oli parema leviga ehk soovitan kindlasti see valida. Netti saab kauplustest alati juurde osta paari GB kaupa ja see ei ole kallis.Kindlasti te ka mõtlete, et kui kallis see reis kokku oli? Ütleme, et ikka üsna kallis. Kõik oleneb, mida ise saartel teha tahad ja kui palju muidugi kulutada raatsid. Meie kulutasime ikka rohkem kui planeerisime ja ka meie hotellid ei olnud just kõige odavamad :D Peas keerles koguaeg mõte, et kui tihti ikka nii kaugele reisida ja ei taha midagi tegemata ka jätta.

Kui teil on mingeid spetsiifilisi küsimusi mulle reisi kohta, siis andke aga kommentaarides või kribage mulle Instagram'i/Facebook'i :) 

**Piltide autorid KeithOtto Lennart ja mina.Lisaks oleksin supre tänulik  kui leiakste aega, et toetada minu blogi oma häälega Eesti Blogiauhindade jagamisel. Osalen ilu-ja moeblogijate kategoorias. Hääletada saad SIIN.FOLLOW ME ON INSTAGRAM
FOLLOW ME ON FACEBOOK

Postita kommentaar