Social icons

2018/04/19

BACK TO BASICS WITH MARAT

Kust teie oma basic toppe ja retuuse ostate? Mina ostan neid tavaliselt kas Zara'st, New Yorker'ist või H&M'ist. Kvaliteet on neil alati selline nii ja naa. Üldujuhul venivad need pärast paari pesu välja ja näevad üldse lirakad välja. Muidugi oleneb, mõi peab vähe kauem ka vastu. Miks ma niimoodi üldse küsisin on seetõttu, et tahaksin teile ühe valiku variandi juurde tuua kui teinekord just selliste tavaliste toppide või retuuside või muude koduriiete otsingul olete. Nimelt on Eesti oma bränd Marat keskendunud just naiste, meeste ja laste koduriiete, alusriiete ning ööpesu tootmisele ja müügile. Nad panevad suurt rõhku riiete kvaliteedile, kehasõbralikkusele ja kanga vastupidavusele. Marat on muide üks Eesti vanemaid brände (sai alguse 1920-ndate alguses). Kõik nende tooted on tavaliselt 100% puuvillased (mõnele tootele on ehk elastaani juurde lisatud, kuid see on siis ka tootesildil välja toodud). Katsetasin siis omal nahal nende toppe ja retuuse ja altpoolt leiate info, mida ma neist arvan.

Where do you buy your tops and leggings? I usually get them from Zara, New Yorker or H&M. Unfortunately, their quality isn't the best and they tend to stretch out really quickly. Don't get me wrong, some of them actually last quite long also. Today I'd like to introduce to you a new option, one of the oldest Estonian brand Marat. Marat offers a wide range of home clothing, nightwear, and underwear for women, men, and children. Their clothes have good quality and feel very comfortable while wearing. Most of the clothes are 100% cotton. I got to try out their famous tops and leggings. Read down below if you wanna see how they look like and what do I think about them.


Mulle meeldivad topid, mis seljas hästi istuvad ja kuskilt ei kisu ega pigista. Need peavad olema piisavalt pikad ja piisavalt ümber. Kannan toppe üsna tihti, eriti kodus tavaliste dressipükstega või kuhugile välja minnes lihtsalt teksapükste (ja jakiga). Lisaks sobivad need ideaalselt pintsaku vahelt välja piiluma või mõne karedama kampsiku alla. Nii lihtne riideese, millel nii palju kandmisvõimalusi. Piltidel olevad hall ja valge topp on pärit Marat'i meestekollektsioonist, kuid xs suurus sobis mulle selga nagu valatult. Mulle meeldib nende disain ja istuvus, lisaks on need 100% puuvillast, mistõttu on need seljas eriti pehmed ja mugavad. Õlapaeltega alussärki meeldib mulle kanda siis kui tean, et ei pea nt kampsunit või jakki kuhugi minnes pealt ära võtma. Mulle tunduvad need nii paljastavad :D Aga kodus on nendega nii hea hängida. Lisaks kasutan ma sellist tüüpi särke ka tudupluusidena. Marati alussärgid on 95% puuvillast ja 5% elastaanist, et need mõnusalt venivad oleksid. Mõlmad mainitud topid need maksavad vaid 10€.

Retuuse olen ma harjunud kandma ainult trenni tehes ja suur tuunikate fänn pole ma kunagi olnud, et neid koos kanda. Samas, ma armastan mugavust ning talvisel ajal olen mitu korda toast välja lipsanud ainult retuuside, kampsuni, pika mantli ning saabastega. Ainsad retuusid, mis mulle meeldivad, on sellised, mis läbi ei paista ja võõkohalt ei pigista. Marati retuusid on üsna klassikalise lõikega ja istuvad jalas hästi (95% puuvill, 5% elastaan). Väike top peale ja ma olen valmis kodus kerge trenni tegema või koristama. Ma pean muidugi nüüd katsetama, kuidas nad mitmetele pesudele vastu peavad, sest mu eelmised puuvillased retukad on ikka üsna hõredaks kulunud.

Kõige rohkem kannan ma kodus olles erinevaid t-särke. Lihtne t-särk on aga samuti toode, millel on miljon kandmisvõimalust ja seetõttu ma siin kõiki välja tooma isegi ei üritagi hakata :) Marati meestekollektsioonist valisin omale kodus kandmiseks pikemat sorti kehasse hoidva puuvillase alussärgi (90% puuvill, 10% elastaan). Ta on piisavalt pikk, et kanda nt teksade sees ja seljas vastu keha hullult mugav ja pehme. 

Ma loodan, et kui te järgmine kord mõtlete, et kuhu selliseid pehmeid ja mugavaid koduriideid tervele perele ostma minna, siis teil on üks valikuvariant juures. Ma usun, et eriti sobivad sellist tüüpi riided emmedele ja lastele :) Kui veebipoest tellida ei julge, siis Tallinnas ja Pärnus on Maratil ka kauplused. Vaata täpsemalt SIIT.

xxxI like to wear tops that fit me well. They have to be long enough not to come out of my jeans/trousers when I sit and comfy enough to wear throughout the day. I wear tops quite often at home with regular trousers or when I go somewhere I pair them with jeans and a simple jacket. They are perfect for wearing under a bit scratchy sweaters as well. It is a basic that has lots of wearing options. On the pictures I'm wearing grey and white tops, that are actually from men's collection. I'm wearing a size xs and they are 100% cotton. Black top with shoulder straps is from women collection and this type of tops I like to wear while sleeping instead of a PJ top or on more warmer days under some collar shirts and sweaters. And the good part is that they only cost 10€!Marat sells also leggings for up to sizes 3XL! I usually wear leggings while I work out and have never been a fan of tunic-and leggings-combo. Still, sometimes especially during winter time, when I need to do some quick groceries, I still put on my leggings, sweater, boots and a long coat. I like leggings that fit and don't make me look like a have a huge muffin top :D  Those leggings are 95% cotton and 5% elastane that give them enough stretchiness and good fit. I pair them usually with a simple top and run around the house to clean or just hang out. 


The most common item most people wear while lounging at home is a simple t-shirt. I also tried out Marat underwear shirt from their men's collection and you know what, it's comfy and long and I feel very good while wearing it at home. 


FOLLOW ME ON INSTAGRAM
FOLLOW ME ON FACEBOOK

Postita kommentaar