Social icons

2017/11/03

SASSY MY PROM WISHLIST

Mulle meeldib teha wishlist postitusi ning eriti meedib teha neid just mitte nii tuntud veebipoodide kohta, et ka teile tutvustada uusi põnevaid brände. Minuga võttis ühendust Sassymyprom.com veebipood, et tooksin nende veebilehelt välja tooted, mis mulle kõige rohkem meeldiksid. Enamus lehel müüdavatest toodetest on (nagu nimigi ütleb) mõeldud pidulikeks üritusteks: ballideks, lõpupidudeks, pulmadeks jne. Aga eks vaadake allpoolt, mis ma välja valisin ja kes teab, ehk leiate ka teie endale midagi uut ja huvitavat, sest jõulu-ja uusaasta peod on ju ka varsti varsti tulemas :) Kahjuks ma riiete kvaliteedi ja välimuse kohta ei oska hetkel rohkemat kommenteerida kui pildilt näen. Kuid kuna nad saadavad mulle ka väikese paki, siis saan teiega rohkem muljetada juba üsna pea.
Ilusat nädalavahetust!


I like to find new online stores to shop and I also like introducing them to you. This time I was contacted by Sassymyprom.com to make a wishlist post. Since their web store is totally girly and glam I was very excited to look closer what they have to offer. Unfortunately I can't tell anything about the quality jet, but I'll be receiving a package from tmeh really soon and will do the revied here on my blog as well. 
My best pics are down below. Since Christmas and New Year's Eve parties are just around the corner, maybe you can find something from that store:) Talk to you soon, bye!

Fancy sheer dresses (blue, red)

Red for Christmas (left, right)


Sparkling and lace for NYE (left, right)

If you wanna see even more dresses then visit SassyMyProm.com. For example, if you are plus size then check their plus size prom dresses. If you would like to find something different then I suggest you to take a look at their two piece prom dresses. The site has so many beautiful dresses so everyone can find just the perfect dress for themselves. 

Postita kommentaar