Social icons

2017/08/07

A WEEKEND WITH THE NEW KIA SPORTAGE


Vahelduseks ilu-ja moelainelt veidi maskuliinsemasse maailma. 2 nädalat tagasi testisime mehega uut Kia Sportage't, sest me juba ammu oleme mõelnud, et meil võiks vähe suurem auto olla. Eelmine aasta ostsime pisikese Kia Cee'd'i ning see väga meeldib meile, kuid nüüd meeldib meile Sportage rohkem (upsii:D).
Ma ei hakka mingit pikka auto arvustust tegema, sest ma ilmselgelt ei oskaks seda teha ja kõik mehed naeraksid mu välja. Sellegipoolest toon välja paar omadust antud auto juures, mis mulle väga meeldisid.


 1. Suurus - kuna ma olen ise pisike, siis ma näen autost paremini välja kui istun kõrgemal. Ülimugav istmete ette-taha, üles-alla liigutamine. 
 2. Panoraamkatus - katuselt saab katte eest ära võtta, nii et kogu katus on tumendatud klaas, aga näeb hästi välja terve katuse ulatuses. Lisaks on katusel ka katuseluuk. Väga mugav ja mõnus suvisel ajal.
 3. Lane assist - põhimõtteliselt auto keerab sinu eest ja jälgib maas olevaid piirjooni. See on eriti sobiv siis, kui on vaja kas väga vara või väga hilja öösel sõita. Auto keerab sinu eest 3 korda ningsiis annab pininaga märku, et oleks aeg keerata ja käed ikka roolil hoida.
 4. Pagasiruum - pagasiruum on mõnusalt suur ning seda saab avada neljal erineval viisil. Esiteks, rooli kõrvalt nupust. Teiseks, see avaneb ise automaatselt kui oled 15 sek auto taga seisnud (võtmed peavad muidugi taskus olema ning jalaga auto alla vehkima minema ei pea). Kolmandaks, puldist ja neljas variant on see kui vajutada pagasiruumi nuppu väljastpoolt.
 5. Istmete jahutus - jep, lisaks istmesoojendustele on autol võimalik sisse lülitada ka istmejahutus, mis on nahkistmete puhul suvisel ajal üsna vajalik abiline. Pikal maanteesõidul hoiab sind jahedana.
 6. Parkimine - auto oskab ise parkida külgboksi ja tagurpidi boksi. Eriti hea on seda kasutada siis kui on tõesti vähe parkimiskohti ja ruumi ning ei oska ise vaadata, kas mahuks või ei. Auto skännib kogu ala üle ja pargib sinu eest. Tuleb lihtsalt kas Drive või Reverse sisse panna siis, kui auto seda tablool näitab, rooli keerab ta ise.
 7. Automaatkäigukast - no seda pole vaja rohkem kommenteerida, mugavus loeb :)

Igatahes, meile mehega antud auto hullult meeldis ning ei ole ime kui paari kuu pärast me uue autoga ringi vurame. Eks me näe ;)
Tsauki!


2 weeks ago we (me and my man) tested the new Kia Sportage a whole weekend. We bought a Kia Ceed last year but we are thinking about buying a bigger car. I'm not going into details because I'm not that smart to write about car specifics but I will bring out the features I love about this car the most.

 1. Size - since I'm a shorty I like to sit higher so I can see out while driving. It's really easy to adjust the seats according to my needs
 2. Panoramic sunroof - basically the whole roof allows you to look out and let's the sunshine in. It has a darker glass so it doesn't blind you while driving. You can also open a part of the roof as well.
 3. Lane assist - this feature basically helps you to stay on the road. Car turns the wheel for you so you won't drive out of your lane. It will do that for 3 three times and makes a beeping sound, then you'll have to drive normally again :) It's very useful when you are sleepy or need to drive in the middle of the night.
 4. Back hatch - you can fit a lot in there. I love that it's really easy to open when you have your hands full of stuff. Just go behind your car and wait about 15 sec and the door opens itself. You can open it manually with the smart key, by pressing the buttun on the back hatch or pressing the button near the wheel. And you just have to press a button again to close it.
 5. Seat cooling system - that's really comfortable and needed when you have leather seats and it's a warm summer day ;)
 6. Parking- this car knows how to park itself. You just have to change the gear (Drive, Reverse). Car scans the area you want to park and then you just sit there and watch your car doing everything else.
 7. Automatic gearbox - no words needed (it's just so easy and comfortable to drive when you live in a big city)

7 kommentaari

 1. Aga mis teisest autost saab-jätate alles või müüte maha?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Kui mingi aeg müüki olete pannud,võid siin ka teada anda ;) vb oleks ostusoovi

   Kustuta
  2. Kindlasti annan siin teada ;)

   Kustuta
 2. Pagasiruum ei ole tegelt nii suur midagi, ajaga võib tunduda kohati väga väike, aga eks see ole tüüpiline linnamaasturite osas :) Ilus auto on, olete testinud ilmselt sellest siis kõige kallimat versiooni :D (Y)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Võib-olla tõesti tundub suur see pagasiruum, sest sellel hetkel kui kasutasime, ei vedanud palju asju ka :) Aga testisime tõesti ühe nendest kallimatest mudelitest, täpsemalt siis Gt-line TX.

   Kustuta