Social icons

2016/09/08

WEDDING TALK part 4: OUR WEDDING DAY

Nonii, lõpuks ometi on meil kõik pulmapildid käes ning saan mõnda neist ka teiega jagada! Lisaks kirjutan veidi ka pulma korraldusliku poole pealt. Kes on meie pulma vlogi näinud, need juba üsna palju teavad, kuid veidi räägin juurde ka. Kui pole vlogi näinud, siis klikkige SIIA.

I finally can show you more wedding pictures! If you have seen my wedding vlog, you probably have seen most of it, but if not, then go ahead and watch the vlog HERE.Pruudi ja pruutneitside meigi ja soengu eest hoolitses Getter Jaani, kelle juures mina ka juba eelnevalt käinud olen. Ma olin tulemusega enam kui rahul, sest Getter on minu näol juba varemgi imesid korda saatnud. Samuti meeldis mulle mu enda soeng (pooleldi kinni, lokid ja kaunistuseks kipslilled) ning pruutneitside punutised koos lokkidega. Mu pruutneitsid nägid ikka eriti nunnud välja! Lennart käis aga Lumberjack barbershop'is, kus ta lasi korda teha oma habeme ja sai samuti kena soengu pähe.

Hair and makeup for the bride and bridesmaids was done by a wonderful Estonian singer and makeup artist Getter Jaani, who does amazing work! I had a half-up hairdo and my bridesmaids had cute braids with curls. My husband went to a Lumberjack barbershop where he got his beard trimmed and a nice hairdo.


Riietus. Minu merineitsi stiilis pulmakleit on pärit ühest Pro Kapitali majas asuvast pruudisalongist. Pulmakingad olid mul juba varem olemas (see miskit vana) ja need olid tellitud aastaid tagasi Halens'ist. Ehted sain emalt ning midagi sinist oli sukapaela peal olev lilleke. Pruutneitside kleidid ostsin Hippster'ist ning peigmehe ülikond on ostetud Mosaic'ist ja triiksärk Sangarist.

Clothing. My mermaid style wedding dress is from a little boutique from Tallinn which name I cannot remember. My shoes were from a catalog Halens which I ordered years ago (my something old). Jewelry I got from my mother (something borrowed) and my something blue was a little blue rose from my garter. My bridesmaids dresses were from Hippster and my husband's suit from Estonian brand called Mosaic.


Registreerimine toimus meil Õnnepalees. Kõik sujus väga kenasti ja meie paaripanija oli väga tore naisterahvas, kes meenutas meile muinasjutuvestjat :)  Ning minu perekonnanimi sai Eesti üheks pikemaks (no mitte ametlikult, kuid üsna pikk on see mul küll nüüd:D ).

We registered our marriage at a local registrar's office. I now have the longest last name in Estonia (not officially, but it is really long :D)


Pulmaautoks oli meil valge limusiin. Selles sõitsid siis nii pruutpaar, peiupoisid ja pruutneitsid oma kaasadega. Kuna sõit oli pikk (Tallinnast Säreverre), siis oli üsna lõbus terve selle aja shampust juua, muusikat kuulata ja sõpradega juttu puhuda. Lisaks pulmaautole olid meil pulmas ka hobused. Türilt Säreverre sõitsime Lennuga kaarikus, mille taga olid veel ratsa kaks hobust ja selle järgi siis juba meie pikk autode rivi. Hobused olid tellitud Kirna tallist, kus tegutseb minu kõige esimene ratsatreener. Meie pulmarong kujunes ikka üsna uhkeks - kaarik ja hobused, limusiin ja ülejäänud autod :)

Our wedding car was a white limousine.  Me, my husband, bridesmaids, grooms and their dates were all in the limousine with us :) We got to drink champagne and listen to good music while  driving from Tallinn to Türi. From Türi to Särevere (destination) we drove in a horse carriage. So we had horses, limousine and long line of cars  driving to our destination. 


Pulmapidu toimus meil Särevere mõisas ning pulmaisaks oli üks perekonna tuttav ja isa vana bändikaaslane (tema organiseeris meile ka bändi). Oi kui rahul ma mõisa kaunistustega olin! Kuna meie pulmavärv oli roosa, siis olid enamus kaunistused ka roosad (ka külalistel palusime tuua ainult roosasid lilli). Kõige ilusam oli kindlasti tantsusaal, kus laes rippusid suured õhulised kangad koos roosade tulede ja õhupallidega ning seinte ääres olid valgete linadega pukklauad. Mõisa eesruumi riputasime Lennuga koos pesulõksudega nööri külge pildid meist kogu meie koosoldud aastate jooksul. See oli täielikult minu idee ja tundus, et see meeldis ka teistele. Üleüldse olid enamus mõisakaunistused suht DIY projektid (thank you Pinterest!) ning seetõttu palju raha ei kulunud. Lisaks me mõtlesime ka laste peale ning nende jaoks printisime välja pilte, mida nad saaksid värvida ja loomulikult oli igalpool õhupalle ja mullitajaid.

Our wedding party was held in a beautiful Särevere manor. The emcee of our wedding (the one who organizes the games and makes sure everything happens according to the timeline) was a family friend and my father's old band mate. He also organized the band in our wedding. Our wedding color was pink which means we had pink decorations everywhere. My favorite part of the manor was the ball room where we had light pink fabric hanging on the sealing, balloons and pink lights which made it look magical :) We also had a lot of other DIY decorations. For example I had the idea to hang pictures of me and my husband throughout the years we have been together hanging on a string. It's really good that we have Pinterest nowadays because we got a lot of ideas from there!


Toitlustus. Toidud olid meil tellitud ühest kohalikust toidukohast, kes pakub catering'i teenust (soe ja külm toit). Külalisi oli veidi alla 60 ning toitu oli tellitud selliselt, et ka järgmisel hommikul kõik söönuks saaksid. Tordi tellisime samuti kohaliku torditegija kaudu ning joogid ostsime jooksvalt nii Eestist kui Läti piiriäärsest alkopoest. Kõik, kes ööseks jäid, leidsid oma tubadest ka Devini joogipudelid, et aidata veidi pohmakat leevedada :D

Food and drinks. We ordered catering and cake from local businesses. Drink we bought from local grocery shops and most of the alcoholic drinks from shop near Latvian border. Everyone who styied overnight found Devin waters from their rooms to help to cope with the hangover :D


Ja veel pilte! And some more pictures!

Istutasime oma puu / We had to plant our tree :)

Pruutpaar oma pruutneitside ja peiupoistega / Bride and groom with their bridesmaids and groomsmen

 Esimene tants koos abikaasadena / Our first dance as husband and wife

Kokkuvõttena võin kindlalt väita, et pulmad olid täpselt sellised ja veel ilusamadki kui ma kunagi ette kujutasin. :) Me mõlemaid jäime nii rahule!
As a conclusion I can say that our wedding went exactly like we dreamed of and we are the happiest couple in the world! :)

*Fotode autor Vaiko Noor Fotograafia ja Andree Paat / Photos by Vaiko Noor Fotograafia and Andree Paat.

_________________________________________________________________________________________________________________

Veidi infoks tulevastele abiellujatele:
  • Pulmasid saab korraldada ka alla 10 000 € eelarve. Suvel oli Reporteris juttu sellest, et alla 10 000 e ei ole võimalik ilusaid pulmi korraldada. Jah, kui sul ühtegi tutvust ei ole, siis lähevad tõesti hinnad lakke, kuid üldjuhul see ikka nii ei ole. Meie  kasutasime igasugu tutvusi ja allahindluseid ära ja otsisime lahendusi, et pulmad oleksid täiuslikud ja ei kuluks meeletult raha. Niiet otsige välja oma tuttavad torditegijad, dekoreerijad, muusikud jne jne ning saate kindlasti imeilusad pulmad korraldada :) 
  • Alustage pulmade planeerimise ja asjade ostmisega juba varakult. Pulmad on järgmise aasta suvel? Aga siis tasub juba sõrmused, riided jne ära osta. Sellisel juhul saate kulusid hajutada. 
  • Kes soovib roosasid pulmi korraldada, siis võite vabalt minu poole pöörduda, sest kasutusel olnud roosad kangad olen nõus maha müüma :)


Postita kommentaar