Social icons

2016/04/08

Travelling: MILAN

Hei!

Sai lubatud, et tuleb üks pikem jutu-pildi reisipostitus.
Igatahes, olime sõpradega Milaanos 2.-5.04.16. Sinna lendasime Ryanair'iga ning piletid ühele edasi-tagasi olid kuskil 73€ (sellepärast me läksimegi, et nii odav oli lihtsalt!). Kohapeal elasime neljatoalises korteris, mille leidsime airbnb kaudu (olime SIIN). Kogu reisi aja sõime palju pizzat ja jõime palju veini (teised jõid vist õlle isegi rohkem) ning  sai ikka korralikult kilomeetreid maha kõnnitud (20 000 sammu ühes ööpäevas) mööda Milaanot. Meie korter oli kesklinnale üsna lähedal ning enam-vähem 5 minuti jautuskäigu kaugusel oli juba esimene shopingutänav. Ühistransporti kasutasime ainult Bergamo lennujaamast Milaanosse ja tagasi sõitmiseks. Lennujaam oli linnast umbes 1h bussisõidu kaugusel. Meil vedas ka sellega, et bussijaam oli meie "kodule" väga lähedal ja ilm oli ilus (kuskil 20 kraadi sooja).

Mulle hullult meeldisid sealsed majad: imearmsad pisikesed rõdud ja enamustel olid lilled ja lillepotid seal. Tänavate peal nägi sõitmas palju rattaid, mootorrattaid, motorollereid ning pisikesi Smart autosid :D

I promised you to show pictures and write about my Milan trip. So I were in Milan with my good friends on 2.-5-04, we flew there by Ryanair and the tickets all together for one person were only about 73€. We rented an apartment through airbnb (4 rooms, look pictures HERE) and lived there. Our apartment was near to the city center and we didn't need to use public transportation (except driving from Bergamo airport to Milan and back) to move around, we were able to walk everywhere (we walked more than 20 000 steps a day). We also get to eat a lot of good local pizza and drink local wine. And the weather was much warmer that it is in Estonia right now.
But hey, enjoy the little descriptions and pictures from the trip down below :)


Kindlat plaani meil Milaano jaoks ei olnud, mõtlesime kohapeal välja kohad, kuhu tahtsime minna ning seda ka tegime. Pigem tuiasime niisama ringi ja avastasime linna. Duomo kirik oli ainuke vaatamisväärsus, mida me kindlasti näha tahtsime. Osa seltskonnaga käisime ka selles sees ja katusel (katusele läksime treppidest - vot see oli trenn!).  Piletid kirkikusse ja katusele maksid mõlemad 5€. Uurisin enne reisi ka selle hoone ajalugu ning tuleb välja, et seda ehitati sajandeid (1389-1965!). Kuna see on gooti stiilis, siis on sellel väga palju nikerdisi nii sees kui väljas. See on ikka nii ilus ehitis! Tahtsime ka Leonardo da Vinci kuulsat maali "Püha õhtusöömaaeg" näha, kuid sellele peab piletid mitu kuud ette ostma ja seepärast me sinna ei läinudki. Mainin veel räa, et Duomo kiriku juures asuval Piazza del Duomo'l on väga palju erinevaid kohalikke müüjaid, kes igasuguseid selfiepulki, käepaelu jne pähe üritavad määrida.

We did't have a certain plan what we wanted to do in Milan. We just came up with a plan in the mornings.  There was only one place we wanted to visit and that was the famous goth style Duomo church. We even went inside the building and on top of the roof. Tickets cost 5€ both. We wanted to see the famous Leonardo da Vinci painting "Last Supper", but as it turned out there was impossible to get in without buying tickets in at least 2 months in advance.
Kuna Milaano on teada tuntud moepealinn, siis nägime palju tuntuid kõrgmoebrändide poode. Galleria Vittorio Emanuele II on üks vanimaid ja kallimaid kaubamajasid kohe Duomo kõrval ning seal asuvad tuntumad brändipoed nagu Gucci, Versace, Lois Vuitton  jne. Nendes poodides me sees ei käinud ning need olid enamjaolt alati tühjad ka :D Mina piilusin vaateaknaid ning vesistasin juba nende peale. Põhilised poed, kus me shoppasime, olid Sephora, Victoria's Secret ja NYX Professional Makeup. Poisse norisime ka, et nad õppisid reisil uue "sõna" ära, sest iga nurga peal oli üks Sephora ja keegi nendest polnud varem sellisest poest kuulnudki ja nüüd sellel reisil ainult sellest rääkisimegi :D
NYX Professional Makeup poe oste nägite kindlasti mu Instagram'is, kuid kui ei, siis tasub ka sinna kiigata, sest ma postitan seal rohkem kui siin. Lisaks lähevad enamus ostudest ka järgmisse blogiloosi, mis tuleb uue nädala alguses ;) 

Milan is a well-known fashion city and we did see a lot of high-fashion stores around the city. Right beside Duomo is Galleria Vittorio Emanuele II, which is one of the oldest and most expensive malls in Italy. We saw there Gucci, Versace, Louis Vuitton etc stores. The main stores we did our shopping were Sephora, VS and NYX Professional Makeup. We don't have these stores in Estonia so we were really excited to visit them.


Toitudest rääkides - pizzad olid megahead! Tõesti, meile kõigile meeldisid kõik need pizzad, mis me ära sõime. Pastasid sõime ka, aga vähem.  Lisaks söime väga häid crossaint'e. Mis meile Milaano baaride ja restoranide juures meeldis, oli happy hour. Itaalias on happy hour nii, et joogid on sama hinnaga nagu muidu, aga lisaks tuuakse lauda snäkid. Snäkid ei ole aga lihtsalt krõpsud või pähklid vaid ikka korralik vaagen (vaata pilti, kus on neli mohiitot ja snäkid). Söökide ja jookide hinnad restoranides/baarides ei erine väga Tallinna hindadest. Küll olid alkohoolsed joogid poes odavamad.

The pizzas tasted so good in Milan! We also ate pastas and crossaint's. I loved the happy hours in Milan -  drinks cost the same but snacks are free.
Igatahes, reis oli superlahe ja seltskond oli superlahe ja toidud olid superhead ja üleüldse kogu see pikk nädalavahetus oli super! 
Fun fact: Reisil olnud tüdrukute nimed olid Triin, Riin ja Triin

Kas te olete Milaanos käinud? 


In one word, the trip was awesome! And a fun fact : the girls named in this trip were Triin, Riin and Triin .
Have you been in Milan? 

*Pildistasid: mina, mu elukaaslane ja sõber Keith Margus (klikkige nimel, et rohkem tema pilte nha)
*Pictures taken by me, my boyfriend and a good friend Keith Margus.Postita kommentaar