Social icons

2015/11/06

TRAVELLING: TURKEY


Tere jälle!
Lubasin, et kirjutan pikemalt enda Türgi reisist. Nimelt olin Türgis, Antalya lähedal Arcanus Side Resort hotellis 28.10-4.11.15. Sellel ajal on Türgis talvehooaeg, kuid ilmad olid ikka megasoojad (28-38 kraadi sooja stabiilselt, iga päev!).

Reisi ostsime Cherry.ee kaudu juba (vist) aprillis. Reisikorraldaja oli WOW Travel. Valisime "kõik hinnas" paketi ja see maksis veidi alla 500€. Miks valisime "kõik hinnas"? Sest nii on endal elu lihtsam ja ei pea muretsema mingite lisakulutuste pärast. Näiteks antud hotell asus sellise koha peal, kus väljas söömine poleks olnud võimalik, sest läheduses ei olnud ühtegi söögikohta/poodi, ainult hotelli restoranid ja söögisaal.
Antalya lennujaama läks otselend, mis kestis veidi üle 3 tunni. Me juba enne reisi otsustasime, et väga palju ekskursioone tegema ei hakka ning puhkame ja lebotame rohkem niisama mere või bassu ääres. Muidugi paketis oli kohe sees 1 ekskursioon, kus me ka käisime.

Teine päev Türgis olles algaski kohe inglisekeelse eksukrsiooniga Antalya'sse, kus kõigepealt viidi grupp nahapoodi ja siis kullapoodi. Seejärel oli lõunasöök kohalikus restoranis ja alles siis viidi rahvas vanalinna bazaarile (turule) shoppama. Ehk siis kaks päeva otseselt randa ei saanud. Mainin veel ära, et kell 18:00 on Türgis juba kottpime ja õhk kuskil 19 kraadi. Ahjaa, mis mulle reisi ajal meeldis oli see, et koguaeg oli kaugustes mägesid näha. Väga tuus.


Ülejäänud päevadel nautisime ilma ja lebotasime rannas. Muidugi süüa-juua sai seal hotellis ikka koguaeg, niiet tühja kõhu tunnet mul tegelikult ei olnudki, aga ikka söime, haha :D Eriti meeldis mulle see, et igapäev sai tasuta kas vahvli- või pulgajäätist! Kahes linnas käisime veel kolamas: Side's ja Manavgat'is. Ja ikka bazaaridel jälle.

Reisi miinuspool
- lennuajad: lend väljus meie aja järgi kell 10:15 ja hotelli jõudsime alles kuskil 16 aeg kohaliku aja järgi (Antalyas on kell 1h ees). Niiet esimesel päeval ujuma minna ei saanud, sest asjaajamine võttis hotellis kohapeal palju aega ja väljas oli ruttu pime (kokku tuli 5 bussitäit inimesi samasse hotelli korraga). Tagasilend läks 7:30 hommikul kohaliku aja järgi, mis tähendas 3:45 hotellist ära minekut (hotell asus u 1h sõidu kaugusel lennujaamast). Terve viimane päev (pigem öö, varahommik) möödus suhteliselt uniselt ja ka lennukis pool aega magades.
- bassein oli külm (max19 kraadi) 

Ja mõned pildid reisist:
Plaanin mingiaeg üles panna ka väikese video reisi kohta, niiet hoidke blogil silm peal ;)
Tsauki!

5 kommentaari

 1. Mulle meeldib, et osad pildid on hindadega :)
  Lendame ise detsembris Istanbuli ja mul on pikk nimekiri mida osta soovin.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Turul nad ikka üldjuhul panevad osadele asjadele hinnad välja (no et sa ikka ligi astuksid), aga mitte kõigile asjadele. Ning ALATI annab neil hindu alla kaubelda, mis on väga positiivne. :) Hetkel on neil talvehooaeg ka, niiet nad ikka lasevad hinnad päris alla, et sa midagigi ostaksid.Ja ilusat peatset reisi sulle! :)

   Kustuta
 2. Olen mitu korda Türgis käinud. Aga ajavahe Eestiga küll polnud. Sama kellaaega näitas Eestis, kui helistasin. 😀

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Meil Eestis keerati just kella nädal enne kui läksime 1h tagasi. Türgis ei olnud kellakeeramist. Seetõttu see tunniajane vahe tuligi.

   Kustuta
 3. Õõõh, need fake MK kotid. Nii kohutavad :D Ja veel kohutavam on see, et inimesed Eestis kannavad neid ja arvavad, et petavad ära :D

  VastaKustuta